تبلیغات
دانلود جدیدترین موزیک ها - حمید حامی سکوت را شکست - مصاحبه با حمید حامی
دانلود جدیدترین موزیک ها
*.* اطلاعیه ها *.*
..
بازدیدکنندگان گرامی
..
1. برای دیدن مطالب جدید به صفحه اول مراجعه کنید
..
2. بــرای دیدن تـمام مـطالـب بـــه صفحــات بــعدی بــــرویـد
..
********
..
وب رسمی من
..
..
********

شارژ سیم کارت خود را از ما بگیرید
..
..
..
..
..

Reza Rezaee
..
..

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 12 مهر 1391

 خواننده «آخدا» سکوت را شکست
حمید حامی : با مافیا می جنگم
تیتراژ خوانی هم مافیا دارد!خواننده فیلم سینمایی "سام و نرگس" معتقد است کسانی که به واسطه پول و پارتی وارد مقوله موسیقی شده‌اند، به هیچ عنوان نمی توانند به جایگاه خوبی در این عرصه دست پیدا کنند و به راحتی از صحنه محو می‌شوند.
حمید حامی با بیان اینکه پول دلیل کافی برای خواننده شدن نیست، گفت: بسیاری از کسانی که از راههای پول و پارتی به مقوله خوانندگی دست پیدا کرده‌اند، به جایی نرسیده‌اند. چون با توجه به مافیایی که بر موسیقی کشورمان حاکم است، پول برای ورود به عرصه موسیقی بخصوص خوانندگی کافی نیست و فاکتورهای دیگری هم هست که نیازمند آن هستند که متاسفانه در نظر گرفته نمی شود.

این خواننده در ادامه با بیان اینکه در زمینه تیتراژخوانی نیز با چنین معضلی مواجه هستیم، گفت: عده‌ای که در بدنه مافیای موسیقی ایران فعالیت می‌کنند، ادعا می‌کنند که سریال‌خوانی ارتباطی به مطرح شدن و دیده شدن آنها ندارد و حتی ادعا می‌کنند خودبخود و به صورت اتوماتیک‌وار خواننده اکثر سریال‌های 10 سال اخیر تلویزیون شده‌اند.
وی ادامه داد: بر هیچ کس پوشیده نیست که این دوستان تنها به قضیه مالی دلخوش نیستند و از سوی دیگری نیز حمایت می شوند. مثل بحث فوتبال که دلالانی وجود دارند که باعث می‌شوند هر کسی وارد هر تیمی که می خواهد بشود ولی با پول! در این عرصه هر کس باج ندهد از دور خارج می‌شود و به جای بازی در تیمهای دسته یک در تیمهای دسته 2 و 3 بازی می‌کند و به مرور از صحنه فوتبال محو می‌شود. بعدها هم هیچ نامی از او برده نمی‌شود و حتی پایش نیز به تیم ملی باز نمی‌شود.
حامی در ادامه گفت: مافیای موسیقی دقیقا مانند یک تیم ملی است که بعضی‌ها خودشان را به آن فروخته‌اند و گاها حق دلالی را هم به جا می‌آورند و حتی گاهی برادر خود را نیز می‌فروشند و این اصلا اخلاقی و حرفه‌ای نیست. من دوسال است که درباره مافیای موسیقی بحث می‌کنم و هدفم فقط آگاه کردن مردم است. چرا که معتقدم مردم حق دارند بدانند که در عرصه موسیقی چه اتفاقات ناخوشایندی دارد می‌افتد.
خواننده "دو نیمه رویا" با اشاره به اینکه صحبت کردن درباره مافیای موسیقی، مانند آب ریختن در لانه مورچگان بود، تاکید کرد: با این کار بسیاری از کسانی که من اصلا هیچ نامی از آنها نبرده بودم، خود در نشریات مختلف با برخوردهای نه چندان دوستانه دست خودشان را رو کردند و خوشبختانه این یکی از نتایج تلاشهایی است که درزمینه مبارزه با مافیای موسیقی کرده‌ایم.
حامی متذکر شد: برای من بسیار جالب است که حتی دست این دوستان نزد مردم نیز رو شده است. بارها پیش آمده که مردم از من پرسیده‌اند چرا آلبومم را منتشر نمی کنم . وقتی به آنها می‌گویم نمی شود؛ پاسخ می‌دهند فلان خواننده را می شناسند که در فلان سریال خوانده و مثلا کس و کارش در تلویزیون کاره‌ای هستند. خوب این نشان می‌دهد که مردم به همه چیز واقفند و قبل از این که من بخواهم حرفی بزنم خودشان می دانند که قضیه از چه قرار است.
وی افزود: درهای اروپا نیز برای برگزاری کنسرت فقط برای عده ای از دوستان باز است. با مرور کنسرتهای خارج از ایران، که فقط برای عده خاصی درنظر گرفته می‌شود می توان به این نتیجه رسید که بعضی از خواننده ها فقط به یک سری از امکانات ویژه شبکه مافیای موسیقی دسترسی دارند و نه همه!

خواننده "آخدا" همچنین گفت: بگذاریم زمان به قضاوت بنشیند. ممکن است بعداز مرگ من دست مافیای موسیقی برای همه رو شود . مهم نیست من باشم یا نباشم بلکه آنچه مهم است این است که مافیایی دیگر در کار نباشد . وقتی آقای Xیا y مدام سر از کنسرت منچستر سوئد و دور اروپا در می‌آورد و سالانه چند میلیارد درآمد دارد،پس درآمد نامتعارفی دارد که به چنین امکاناتی دسترسی پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: من به قیمت خدمت به هنر مملکتم با مافیا می جنگم و مطمئنم که مردم نسبت به گذشته آگاه تر شده اند. اما عده ای این جنگیدن من با مافیا را دشمنی و عناد با خود می دانند که اصلا اینطور نیست. دست و پا زدنهای خواننده هایی که الان روبروی من مبارزه می کنند به این دلیل است که آنها دیگر تمام شده اند. خواننده ای که هیچ وقت تن به گفتگو نمی داد به یکباره با چندین نشریه در مورد مافیا و حرفهای من صحبت کرده است و الان دستش در دست مدیران برجسته ترین نشریات است.
حامی افزود: توصیه من به آنها این است که دست و پا نزنند . چون با این کار بیشتر محو می شوند و دیگر نامی از آنها باقی نخواهد ماند. از سالهای 80 تا امروز تعداد بی شماری خواننده بوده اند که فراموش شده اندو دیگر کسی کارهایشان را نمی شنود. چرا که برای پول و شهرت وارد این عرصه شده بودند و چنین هدفی عمر کوتاهی دارد. یک نفر مثل مرحوم گل نراقی با یک قطعه "مراببوس" مطرح می شود و همان یک قطعه برای خواننده شدنش کافی است چون هدفش کمک به موسیقی بوده است، مطرح می شود.
این خواننده پاپ کلاسیک در پایان گفت: هرچه بکاریم همان را درو خواهیم کرد. من بذر موسیقی کاشته ام و موسیقی درو می کنم و شاید دیگری پول کاشته باشد تا در قبال آن پول درو کند. صحبتم با این عده این است که موسیقی برای شما سکه هایی است که می شمارید نه خود موسیقی، اما موسیقی برای من و امثال من جوانهایی هستند که موسیقی ام را دنبال می کنند و صدایم را گوش می کنند. همین برای من کافی است.

منبع:هنر آنلاین
طبقه بندی: حامی، 
برچسب ها: دانلود آهنگ جدید خوانندگان، دانلود فول آلبوم خوانندگان، دانلود آهنگ، دانلود آلبوم جدید، فول آلبوم جدید، بیوگرافی خوانندگان، اخبار موسیقی، جدید خبر ها از موسیقیدانان، اخبار جدید از آلبوم، زمان انتشار آلبوم، آلبوم کی منتشر میشود ؟،
ارسال توسط عاشق تنها
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بهترین خواننده ی حال حاضر پاپ ایران؟


پیوند های روزانه
تبلیغات